ZESPÓŁ

Jesteśmy grupą zaprzyjaźnionych zapaleńców, miłośników działania, zarażonych bakcylem poprawiania świata i aktywności. Integrujemy, aktywizujemy, opowiadamy, nauczamy i uczymy się, dbamy o siebie i nasze otoczenie, kochamy przyrodę i poznawanie świata, zbieramy śmieci w lesie, unikamy plastiku, lubimy ludzi za dużo siedzimy w internecie. Ludzie są dla nas najważniejsi - lubimy spotykać i pracować z różnymi twórczymi i pełnymi pasji osobami, wzajemnie się inspirować i motywować do działania. To dzięki współdziałaniu w twórczej atmosferze nasze projekty się udają!

Anna Schmidt Fiedler

Anna Schmidt Fiedler

Współzałożycielka fundacji, pomysłodawczyni wielu inicjatyw i flagowych projektów. Odpowiedzialna za współpracę z innymi organizacjami i fundraising. Prowadzi także warsztaty -  uwielbia pracę z ludźmi. Zawodowo aktywna także na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie promuje współpracę uczelni z otoczeniem społecznym oraz  ideę zrównoważonego rozwoju i innowacji społecznych, których jest pasjonatką. Kocha dobre książki i filmy, kuchnie z różnych stron świata, a  w  wolnych chwilach gra w brydża. Lubi pisać - autorka bloga New York Puzzle - zbioru  refleksji i ciekawostek o Nowym Jorku, w którym przez rok mieszkała.

Agnieszka Ostrowska

Agnieszka Ostrowska

Edukatorka artystyczna, arteterapeutka, autorka kostiumów i tkanin unikatowych, entuzjastka edukacji wolnościowej, aktywistka społeczna. Czas dzieli między pracę zawodową, działalność artystyczną i społeczną, współprowadząc Zupę Wolności - przestrzeń do spotkań i wspólnych posiłków dla osób doświadczających bezdomności. Ciekawa ludzi i świata, z niepohamowanym głodem wiedzy. Miłośniczka dobrej literatury, kuchni i prostego życia.

Radosław Fiedler

Radosław Fiedler

Jest naukowcem i dyrektorem Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UAM. Specjalizuje się w problematyce bliskowschodniej, międzynarodowej i amerykańskiej. Popularyzuje wyniki swoich badań na blogu NaTemat oraz kanale Minutka z Fiedlerem, na YT. Kierował wieloma projektami badawczymi i edukacyjnymi. W latach 2019-2020 był beneficjentem programu Bekkera Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, w ramach którego odbył staż badawczy na Columbia University w Nowym Jorku. Pasjonuje się podróżami bliższymi i dalszymi, także starym UAZem.

Tomasz Siuda

Tomasz Siuda

Fotograf, arteterapeuta, podróżnik z silnymi objawami uzależnienia solarnego. Absolwent fotografii Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współorganizator i uczestnik wielu projektów i ekspedycji podróżniczych - Iran śladami polskich uchodźców, Amazonia śladami Arkadego Fiedlera czy New York Puzzle. Laureat nagrody im. Tony Halika 2019, publikuje w magazynie fotografów, reporterów i podróżników „Kontynenty”. Edukuje, inspiruje i prowadzi warsztaty, stworzył i prowadził przez szereg lat pracownię fotograficzną (z elementami fotografioterapii) w Domu Dziecka w Kórniku. Członek kolektywu Instytutu dobrej śmierci.